Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego w ZSP Głębowice.

Inaczej niż zwykle, w ścisłym rygorze sanitarnym, uczniowie ZSP pożegnali miniony rok szkolny. Bez wspólnych uroczystości, za to w maseczkach na twarzy, zachowując między sobą bezpieczny dystans. Wręczanie świadectw ograniczono do krótkich spotkań z wychowawcą i dyrektorem.

Jak co roku nagrodzono uczniów z wysokimi wynikami w nauce.

W klasach I-III wyróżniono wszystkich uczniów.

Klasa I – Hubert Bałamucki, Jakub Brońka, Emilia Drabczyk, Wojciech Gąsiorek, Piotr Kawczak, Jakub Kowalski, Marta Mirowska, Julia Noszka, Miłosz Seremet, Jakub Stawarz, Kamil Szostak, Lena Świątek

Klasa II – Szymon Bies, Sławomir Cinal, Natalia Domasik, Dawid Drabczyk, Natasza Huczek, Julia Kałat, Maria Luranc, Natasza Makuch, Malwina Mikuła, Antoni Młodzik, Anna Sala, Aleksandra Słomka, Kacper Wojnar, Michalina Zięba.

Klasa III – Milena Blarowska, Aleksandra Brzeska, Igor Frączek, Martyna Holcman, Aleksandra Kurek, Maciej Luranc, Wiktoria Pytel, Oliwier Siwek, Nikola Twardosz, Nicola Tyran.     

Wyróżnieni uczniowie klas starszych (w nawiasie uzyskana średnia ocen).

Klasa V – Zuzanna Frączek (5,50), Emilia Bogunia (5,33),  Gabriela Trojak (5,08), Julia Sikora (5,0),  Dorota Zięba (4,75), Sebastian Babiarczyk (4,75), Wojciech Studnicki (4,75).

Klasa VI – Amelia Matyjasik (5,58), Lena Jasińska (5, 38), Zuzanna Stachowicz (5,08), Szymon Gałuszka (4,92), Bartosz Szostak (4,92), Aneta Cinal (4,75), Szymon Górkiewicz (4,75), Wojciech Górkiewicz (4,75), Wiktoria Noszka  (4,75).

Klasa VII – Kinga Sołtys (5,29), Tomasz Oleksy (4,86).

Klasa VIII – Zuzanna Płachta (4,75), Kinga Trzaska (4,75), Szymon Wandor (4,75).

Tytuł primus inter pares powędrował do Szymona Wandora z klasy VIII. Gratulujemy.


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Rodzinne wspomnienia z Janem Pawłem II”

·        I GRUPA WIEKOWA : PRZEDSZKOLE

I miejsce:  Martynka Stawarz   i    Mikołaj Gąsiorek

Wyróżnienie:  Amelka Frączek, Damian Trojak, Ksawery Mikuła, Milenka Gąsiorek,

·        II GRUPA WIEKOWA - KLASY  I-III

I miejsce: Natalia Domasik

II miejsce: Julia Kałat

III miejsce:  Malwina Mikuła

Wyróżnienia: Jakub Kowalski, Jakub Stawarz, Wojciech Gąsiorek, Maria Luranc, Sławomir Cinal, Martyna Holcman

„Jan Paweł II wciąż obecny”

·        III GRUPA WIEKOWA - KLASY  V-VIII

I miejsce: Gabriela Trojak

II miejsce: Szymon Tlałka i Zuzanna Frączek

III  miejsce: Aneta Cinal

Wyróżnienia: Emilia Bogunia, Kinga Sołtys, Amelia Matyjasik, Konrad Krzystoń,

Gratulujemy zwycięzcom,

wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Wkrótce poinformujemy o terminie i sposobie przekazania nagród.

Organizatorzy.

link do galerii pokonkursowej

https://drive.google.com/drive/folders/1fHfICfOlFB3p8FiMg0ghsYPzpBekYXrW

 Zachęcamy do obejrzenia prac przesłanych na konkurs.


Serce dla św. Jana Pawła II

18 maja 2020 roku obchodzimy stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji chętni uczniowie wykonali przepiękne serca dla patrona naszej szkoły. Wykazali się przy tym ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.

 


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

pod hasłem:

„Rodzinne wspomnienia o  Świętym Janie Pawle II… ”

 Załącznik nr 1                   Załącznik nr 2Lekcja muzyczna z zespołem Avocado

27 lutego 2020 roku po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole zespół muzyczny Avocado z przygotowaną lekcją muzyczną dotyczącą instrumentów strunowych. W czasie krótkiej prezentacji zespół przybliżył nam historię powstania tej grupy instrumentów. Muzycy zaprezentowali nam nie tylko znane powszechnie gitary, ale dzięki nim dowiedzieliśmy się o istnieniu takich instrumentów jak banjo czy bouzouki. Całość zakończył koncert, do którego członkowie grupy zaprosili chętnych uczniów.    

Dyskoteka karnawałowa

W czwartek 20 lutego w SP w Głębowicach odbyła się dyskoteka, którą uczniowie postanowili pożegnać karnawał. Impreza zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski i miała miejsce w niedawno oddanej do użytku sali gimnastycznej, a jej głównym punktem był wybór najciekawszych strojów karnawałowych, które tak licznie przywdziali uczniowie klas młodszych. Było głośno, radośnie i kolorowo. 
Dzień Babci i Dziadka


Święto Babci i Dziadka to jeden z najprzyjemniejszych dni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głębowicach. W tym roku szkolnym został zorganizowany 24 lutego. Sala Wiejskiego Domu Kultury pękała w szwach. Zacnych gości powitał dyrektor szkoły Pan Andrzej Sokalski. W imieniu swoim, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców i uczniów złożył wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Rodzice poczęstowali gości pysznym ciastem, kawą i herbatą. Wnuczki i wnuczęta umilali spotkanie różnorodnymi występami. Klasa I i III zaprezentowała wiersze i piosenki. Drugoklasiści przygotowali spektakl pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu”. Uczniowie starszych klas: V, VI, VII i VIII pięknie śpiewali dla swoich Babć i Dziadków. Goście zostali obdarowani życzeniami , wiosennymi kwiatami i własnoręcznie przygotowanymi przez wnuczki i wnuczęta prezentami.
Serdecznie dziękujemy naszym kochanym Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie i miłe słowa, których nie szczędzili po obejrzeniu przygotowanych dla nich występów. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego spotkania!
Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak miłej i udanej imprezy.
Apel świąteczny

W dniu 20.12.2019 roku odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy VI oraz II pod opieką pań Katarzyny Szczepaniak i Magdaleny Kruczały wystąpili  ze spektaklem „Święta z dziewczynką z zapałkami”. Występ uczniów przeplatany był licznymi kolędami i pastorałkami. Dla zebranej widowni kolędę „Cicha noc” na instrumentach dętych zagrało trio uczniów z klasy VI: Jessica Kuś, Szymon Górkiewicz i Patryk Sobida. Solowym wykonaniem  „Szarej pastorałki” zachwyciła wszystkich uczennica klasy VIII Kinga Wandor. Na zakończenie elfy z klasy II wręczyły wszystkim zebranym „gwiazdki dobrych uczynków” z świątecznymi propozycjami zachęcającymi do drobnych i symbolicznych gestów wobec najbliższych w tym szczególnym okresie świątecznym.


Eliminacje Rejonowe XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi"


W dniu 27.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Eliminacjach Rejonowych XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej w MDK w Oświęcimiu.
Miło nam poinformować, że w kategorii klas I – III drugie miejsce zajęła uczennica klasy III Aleksandra Kurek, a wyróżnienie zdobył uczeń klasy II Sławomir Cinal. Ola zakwalifikowała się do finału i pojedzie do kopalni soli w Bochni, gdzie odbędzie się etap ogólnopolski. Gratulujemy i trzymamy kciuki za występ w finale.
Święto Niepodległości


8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. W krótkim przedstawieniu nawiązującym do najważniejszych historycznych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku wystąpili uczniowie klasy VII oraz klasy VI. Uroczystość poprzedziło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego .
Wycieczka klas I-III do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic


7 listopada 2019r. uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę, której celem było przybliżenie postaci naszego patrona Jana Pawła II. Najpierw zwiedzili Kalwarię Zebrzydowską - Klasztor Bernardynów i Sanktuarium ze słynnymi "kalwaryjskimi dróżkami" na wzór Jerozolimy. Obecnie jest to jedno z najsłynniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce z cudownym obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej tak bliskie sercu Papieża - Polaka. Karol Wojtyła w ciągu swego życia bardzo często pielgrzymował do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwukrotnie przybył do sanktuarium jako papież. Uczniowie zwiedzili bazylikę i zabudowania klasztorne, modlili się przed obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Od przewodnika, który oprowadził ich po Sanktuarium, dowiedzieli się, że przechowywane są w nim pamiątki związane z pobytem Ojca Świętego, w tym słynna papieska, złota róża zdobiąca Obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej. W każdym z miejsc, które odwiedzili, czuli obecność Jana Pawła II, który był przewodnikiem duchowym tej wyjątkowej wycieczki szkolnej. Zaopatrzeni w pamiątki i nasyceni widokami z kalwaryjskiego wzgórza udali się do Wadowic. W drodze powrotnej podziwiali piękno jesiennej przyrody okraszonej promieniami słońca. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum - Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie mogli zobaczyć dawne mieszkanie rodziny Wojtyłów oraz liczne pamiątki z pontyfikatu Papieża Polaka. Zwiedzając muzeum z przewodnikiem, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać miejsce, w którym rozpoczęła się historia przyszłego papieża Jana Pawła II. Właśnie tu stawiał on swoje pierwsze kroki, poznawał świat i ludzi. W tym miejscu doświadczył życiowych tragedii związanych ze śmiercią matki i starszego brata. Multimedialne muzeum pozwoliło poznać młodego człowieka, który był i jest wzorem, i autorytetem dla milionów ludzi na całym świecie. Po zakończeniu zwiedzania był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć i kupienie pamiątek. Uczestnicy wycieczki mieli również okazję posmakować słynnych „papieskich kremówek” i nasycić się pięknymi widokami Wadowic. Ten wyjątkowy, słoneczny, ciepły, jesienny dzień listopadowy na długo pozostanie w naszej pamięci.Dzień Nauczyciela, pasowanie pierwszoklasistów


11 października w ZSP w Głębowicach obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez wychowawczynię klasy I – panią Klaudię Korcik–Lach oraz Samorząd Uczniowski. Nie zabrakło więc kierowanych w stronę nauczycieli i pracowników szkoły życzeń zdrowia i radości. Centralnym punktem przedstawienia było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę i stały się członkami szkolnej społeczności. Życzymy im wielu sukcesów i mnóstwa uśmiechu.


Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W ramach konkursu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone przez nauczycieli zgłoszonych do projektu. Materiały dydaktyczne, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia
w ciekawy i niebanalny sposób.
Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:
• Czym jest dostępność?
• Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
• Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
• Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby
z niepełnosprawnościami.
Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Mimo że znaleźli się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów zaś uczniowie, którzy przygotowali pracę - dyplomy i upominki.Wycieczka do Warszawy


11 września 2019 roku uczniowie klasy VI ZSP im. Jana Pawła II w Głębowicach wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której głównym celem były odwiedziny w gmachu Sejmu RP. Wycieczka była nagrodą za świetny wynik, jaki osiągnęli uczniowie w zawodach piłkarskich o Puchar Posła na Sejm RP Zbigniewa Biernata, które odbyły się w czerwcu 2019 roku w Ryczowie. Uczniowie, oficjalnie powitani przez Wicemarszałka Sejmu, zasiedli w galerii sejmowej, skąd mieli okazję poobserwować z bliska przebieg sejmowych obrad. Zostali także pokrótce zapoznani z historią polskiego parlamentaryzmu. Wizytę w stolicy uwieńczył obiad w sejmowej restauracji. Nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcie z panem Zbigniewem Biernatem.
Wycieczka na Górę Żar


W piątek 27 września uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę na Górę Żar (761 m. n.p.m.). Podziwiając piękno krajobrazu Beskidu Małego wszyscy udali się na szczyt górski Kiczera (827 m.n.p.m.) znajdującego się w Grupie Kocierza. Stamtąd wszyscy udali się w drogę powrotną na Górę Żar, skąd zjechali kolejką linowo-torową do Międzybrodzia Żywieckiego.


....

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 połączone z otwarciem sali gimnastycznej


Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego połączone było w naszej szkole z otwarciem sali gimnastycznej. Po mszy świętej zaproszeni goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zasiedli w sali gimnastycznej, poświęconej uprzednio przez księdza proboszcza. Nie zabrakło oczywiście uroczystego przecięcia wstęgi, przemówień zaproszonych przedstawicieli władz, odśpiewania hymnu państwowego. Uczestnicy obejrzeć mogli specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny, mieli także możliwość oglądnięcia zaplecza sali i innych pomieszczeń szkolnych.

 

 

Utworzona: 29.08.2019,